„Ojcu Świętemu Śpiewajmy, w podzięce zanieśmy mu pieśń. Ojcu Świętemu oddajmy serdeczność płynącą od serc…” Dnia 8 kwietnia 2018 r. w kościele pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie odbył się koncert poświęcony ukochanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Odszedł Wielki Polak, ale pozostało Jego dzieło, dobro i wielkie serce, którego miłość ogarnia cały świat. Organizatorami uroczystości byli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie p. Małgorzata Łechtańska, Dyrektor Przedszkola nr 14 w Koninie p. Sława Królikowska oraz Proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie ks. Sławomir Majdecki. Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Konina p. Józef Nowicki.W pieśniach i piosenkach religijnych wspominaliśmy Papieża- Człowieka, który zmienił bieg historii świata, przemienił świadomość i serca milionów ludzi. Nie zabrakło ulubionych pieśni Ojca Świętego takich jak „Barka’, „Abba Ojcze”, „Ave Maryja”. W hołdzie św. Janowi Pawłowi II grała Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Brunatnego pod batutą kapelmistrza p. Mirosława Pacześnego, śpiewały dzieci z Przedszkola nr 14 w Koninie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie, schola parafialna, młodzież, sportowcy Klubu Sparta w Koninie. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Konina p. Józef Nowicki, Przewodniczący Rady Miasta p. Wiesław Steinke, radni miasta Konina oraz radni miasta i gminy Ślesin, przedstawiciele oświaty, kultury, sportu oraz lokalnych mediów. Występ młodych artystów został nagrodzony licznymi brawami i słowami uznania ze strony zaproszonych gości.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.