Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskich konkursach

plastycznych.

W czasie ferii dzieci się nudzą?!  Oczywiście że nie!!!  Mamy dużo wolnego czasu, możemy zapełnić go oglądaniem telewizji, grami komputerowymi, dobrą książką, wizytami u przyjaciół, wspólnie spędzić czas z rodziną, zagrać w grę planszową… Och, pomysłów jest dużo.

Chciałabym Was zachęcić także do wykonania ciekawych prac plastycznych, które możecie złożyć po powrocie z ferii:Wink

  Ogólnopolski konkurs na szkice zwierząt wykonane ołówkiem lub piórkiem w kolorze czarnym.Zapraszam dzieci w wieku 9-12 lat, (klasy II-V). Zadaniem uczestników jest stworzenie szkicu w kolorze czarnym ołówkiem, cienkopisem lub piórkiem, przedstawiającego zwierzęta. Dopuszczalne formaty to A4 i A5. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę.

  • I Ogólnopolski Konkurs Origami „Magia zamknięta w papierze” pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Origami. Temat I edycji: „KWIATY”. Należy indywidualnie wykonać obraz kwiatowy (płaski lub przestrzenny). Kwiaty oraz liście należy złożyć techniką origami. Dopuszczalne jest użycie kleju w celu połączenia elementów, nie wolno nacinać kartki w trakcie składania. Można wykorzystać dodatki, m.in. kratownice, wstążki lub inne elementy florystyczne. Zapraszam do udziału uczniów klas 1-6. Obraz należy wykonać na tekturze pionowej formatu A3 z marginesem 4 cm z każdej strony. Tło obrazu może być w innym kolorze co margines.
  • Trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficzno – Literackiego BAZGROŁ 2012! Wymyślenie, napisanie i zilustrowanie bajki przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej (podział obowiązków dowolny). Do zabawy zapraszam duety autorskie dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę, druga zaś wykonuje do niej ilustracje. Bajki powinny być autorskimi dziełami, swobodnymi przeróbkami, lub dziełami wykorzystującymi wątki lub postaci istniejących już utworów. Nie mogą to być bajki napisane na nowo lub nieco tylko skrócone. Uczestnicy przygotowują bajkę mieszczącą się maksymalnie na trzech znormalizowanych stronach A4 oraz minimum pięć ilustracji do niej w formacie A4 lub A3, przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych.

  Duety autorskie mogą zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę (bajka powinna zostać spisana i nagrana na płytę CD lub DVD i dołączona do rękopisu lub wydruku.

   

  1. WEJDŹ W ŚWIAT BAJKI konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
   Zapraszam do udziału uczniów klas 1-6.Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu wykonują prace plastyczne inspirowane książkami Astrid Lindgren: „Dzieci z Bullerbyn”, „Emil ze Smalandii”, „Dzieci z ulicy Awanturników”, „Pippi wchodzi na pokład”, „Mio, mój Mio”, „Bracia Lwie Serce”, „Karlsson z Dachu lata znów” i inne. Na odwrocie pracy należy umieścić tytuł książki, która służyła za inspirację. Pracę można wykonać w dowolnej technice (farba, ołówek, węgiel, witraż, kredka i inne). 
  2. ŚWIAT DINOZAURÓW – IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Zapraszam do udziału uczniów klas 1-6. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać prace plastyczne, których tematem będzie Świat dinozaurów. Prace mogą być wykonane w następujących technikach: malarstwo, malarstwo na szkle, grafika, collage, rysunek, techniki mieszane, ceramika, papieroplastyka, rękodzieło. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną pracę.

       3. ZAMKI, PAŁACE, DWORY I DWORKI XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny i Multimedialny

  Do udziału w konkursie zapraszam klasy I-VI. Na konkurs należy przesyłać prace plastyczne i multimedialne przedstawiające zabytki architektury – zamki, pałace, dwory i dworki w otoczeniu parków – znajdujące się w okolicy zamieszkania autora. Dopuszczalne techniki wykonania pracy konkursowej: malarstwo, grafika, rysunek, prezentacja multimedialna. Format prac:

  -obraz i rysunek – A3,

  – grafika – dowolny.

  Prezentację multimedialną należy wykonać w programie Microsoft Power Point. Czas prezentacji nie może przekraczać 10 minut.

        4. BAŚNIOWY ŚWIAT ANDERSENA konkurs plastyczny. Uczestnik konkursu ma za zadanie wykonać pracę plastyczną, której tematem będzie „Baśniowy świat Andersena”. Uczestnik może wykonać:

  -ilustrację do wybranej baśni J. Ch. Andersena,

  -kukiełkę przedstawiającą wybranego bohatera baśni J. Ch. Andersena,
  -marionetkę przedstawiającą wybranego bohatera baśni J. Ch. Andersena,
  -pacynkę przedstawiającą wybranego bohatera baśni J. Ch. Andersena.

  UWAGA! Praca musi być opisana na odwrocie: imię, nazwisko, klasa.

  Przeczytaj, pomyśl, wykonaj, baw się dobrze – liczę na ciekawe pomysły inspirowane wyobraźnią i kreatywnością.  Już wiesz, którą pracę wykonasz? No to do dzieła!Smile

  Na prace czekam do 25 marca 2012 r.

                                                                      Przygotowała Magdalena Maćkowiak