{phocagallery view=category|categoryid=296|imageid=4012|float=left|pluginlink=1}W piątek 21.09.2012 klasa V zamiast siedzieć w ławkach na lekcji przyrody poszła do lasu szukać zwiastunów jesieni. Naszym celem było poszukanie grzybów jadalnych i trujących, ponieważ tematyka naszych zajęć jest adekwatna do piątkowej wyprawy. Na lekcji poprzedzającej wyjście do lasu uczniowie poznali budowę grzyba kapeluszowego i rodzaje grzybów jadalnych i trujących. Do wyprawy byliśmy świetnie przygotowani. Mieliśmy atlasy grzybów, koszyki, nożyki do wycinania okazów, lupy, lornetkę lecz niestety nasze kosze nie obfitowały w okazy kapeluszowe. Musieliśmy zadowolić się żołędziami, mchem, który będziemy obserwować pod mikroskopem, jarzębiną oraz paprociami, których w naszym lesie było bardzo dużo a także korą i hubą drzewną.  Świeże powietrze, las, miła atmosfera to wszystko na nietypowej  lekcji przyrody w SP11Smile. Opiekunami wyprawy do lasu były panie Marlena Bartosik oraz pani Joanna Kucal.

                                                                                                    Opracowanie, zdj. i filmik Marlena Bartosik

youtobe_resize Nietypwa lekcja przyrody w klasie V