{phocagallery view=category|categoryid=311|imageid=4170|float=left|pluginlink=1}„NIE MARNUJ JEDZENIA. WYRZUĆ NA ŚMIECI STARE PRZYZWYCZAJENIA”

W dniu 16 października uczniowie klasy 5 i klasy 6 b wzięli udział w happeningu organizowanym przez Bank Żywności. „ Nie rzucaj mięsem do kosza”- to jedno z wielu haseł jakie nieśli uczestnicy marszu przeciwko marnowaniu żywności. Celem tej akcji było podniesienie świadomości o skali marnowania jedzenia i jednoczesnym problemie niedożywienia. W tym roku tematem przewodnim strajku jest racjonalne wykorzystywanie wędlin i mięsa. Była to akcja ogólnopolska, która odbywała się w ramach Światowego Dnia Żywności ogłoszonego przez FAO. Z jednej strony walczymy z niedożywieniem ludzi na świecie, a z drugiej z marnotrawstwem, „Jeden marnuje, drugi głoduje”. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce za ciekawe przebranie oraz hasła i transparenty. Nagroda to radiomagnetofon dla szkoły.

Opracowanie:

Joanna Kucal

Zdjęcia:

Marlena Bartosik

http://www.wirtualnykonin.pl/go.live.php/PL-H167/aktualnosci/18164/konin-marsz-przeciwko-marnowaniu-zywnosci.html