{phocagallery view=category|categoryid=514|imageid=6613|float=left|pluginlink=1}Kajakowy Patrol św. Franciszka to ogólnopolski projekt edukacyjny, odpowiadający na problem zanieczyszczenia rzek oraz potrzebę poszerzenia wiedzy nt. biologii wód oraz ekologii.Jego celem jest edukacja ekologiczna w zakresie ochrony wód i gospodarki wodnej oraz gatunków zamieszkujących zbiorniki wodne, a także promocja postaw prośrodowiskowych wśród młodzieży szkolnej, ludności mieszkającej w pobliżu rzek, turystów, wędkarzy i pośrednich odbiorców projektu. We wtorek 13 maja naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Kajakowego Patrolu Św. Franciszka i przeprowadzili warsztaty w klasie II, III i IV, razem z nimi badaliśmy wodę z rzeki Warty i z naszych wodociągów. To było ciekawe doświadczenie!

opr., zdj. M. ,Maćkowiak

Warto zajrzeć:
www.nieplywamwsmieciach.pl
www.zielonalekcja.pl