„Sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie” – mając powyższe na uwadze z prawdziwą przyjemnością i dużym zaangażowaniem społeczność szkolna przyłączyła się do obchodów NARODOWEGO DNIA SPORTU. W naszej szkole w piątek (10.09.2021r.) zorganizowane była działania sportowe, których celem była popularyzacja sportu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia. Uczniowie z klasy 4 i 5 uczestniczyli w „Turnieju Gry w Dwa ognie”. Odbył się również „Turniej Ringo” dla młodzieży z klasy 7a i 7b, oraz „Test Coopera” dla uczniów z klasy 8 i 6. Natomiast uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w sportowej rywalizacji na stadionie MOSIR. Promując aktywność fizyczną w naszej szkole i środowisku lokalnym, każdy uczeń tego dnia mógł sprawdzić swoje umiejętności, poprawić swoją kondycję oraz odkryć nową sportową pasję. 

Działania zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego: Dariusz Rachubiński