„Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”.
                                    Kardynała Stefan Wyszyński
Święto Niepodległości to dzień wyjątkowy, który w naszej tradycji stał się symbolem szacunku dla tych pokoleń, które walczyły o niepodległość Ojczyzny. Kim bylibyśmy dziś, gdyby nie starania powstańców listopadowych i styczniowych, legionistów Józefa Piłsudskiego? Niełatwa była droga do niepodległości. Dla upamiętnienia tych wydarzeń dnia 8.11.2016 odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod opieką p. Małgorzaty Radke, p. Agnieszki Czechowskiej oraz dzieci z Przedszkola nr 14 pod opieką p. Arlety Kalinowskiej, p. Ewy Janickiej oraz p. Doroty Dębowskiej. Montaż słowno – muzyczny uświadomił obecnym , jak istotną wartością jest wolność i życie w niepodległym kraju. Była to wspaniała lekcja historii i okazja do wspólnego zaśpiewania wielu znanych i bliskich każdemu Polakowi pieśni patriotycznych. Z szacunkiem pochylamy głowy nad wszystkimi, którzy za niezależność Polski walczyli i którzy za Nią ginęli. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Sekretarz Miasta Konina p. Marek Zawidzki, Radni Miasta Konin p. Urszula Maciaszek oraz p. Wiesław Wanjas, Radny Miasta i Gminy Ślesin p. Paweł Janczewski, Prezes TPD p. Krystyna Chowańska oraz zastępca p. Dagmara Kuznowicz – Wolska, Proboszcz parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus ks. Sławomir Majdecki, Kierownik Menadżer MBP p. Małgorzata Hofmann, delegacja lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej, były Radny Miasta Konina p. Jan Sidor, emerytowani nauczyciele, rodzice i uczniowie. Oprac. A. Czechowska

pizap.com14790516177001