25 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbyły się eliminacje miejskie Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatu Grodzkiego ZOSP RP w Koninie, Ochotnicza Straż Pożarna w Cukrowni – Gosławice oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Konin. W eliminacjach wzięli udział uczniowie konińskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem turnieju jest popularyzowanie znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, nabywanie praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedza na temat techniki pożarniczej, ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Łechtańska przywitała wszystkich uczestników turnieju, opiekunów i zaproszonych gości a sprawdzającym swoją wiedzę uczniom życzyła samych sukcesów. Uczestnicy turnieju, którzy otrzymali największą liczbę punktów za rozwiązanie testu przystąpili do części ustnej w swoich grupach wiekowych Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych będą reprezentować Konin podczas eliminacji wojewódzkich. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy piątej Alicja Pawlikowska, która zajęła trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Gratulujemy Alicji oraz pani M. Zielińskiej za przygotowanie uczennicy do konkursu. Zapraszamy do galerii na fb.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.