{phocagallery view=category|categoryid=377|imageid=5005|float=left|pluginlink=1}Wielka przepaść – W drodze do Boga, w którymś momencie życia znajdziemy się w cieniu krzyża – Misterium wielkanocne

Dnia 27 marca 2013 roku w naszym kościele odbyło się Misterium wielkanocne pt. „Wielka przepaść”. Uczniowie klasy II i IV ukazali nam sens niezawinionego cierpienia, którego często jest wiele w naszym życiu. Biblia nazywa je Krzyżem. To ten „krzyż”, o którym Jezus mówił, że trzeba go brać każdego dnia i iść za Nim.

To niezwykłe narzędzie, którym Bóg posługuje się, by nas bardziej związać ze Sobą. Przedstawienie uświetnił chór szkolny, który śpiewał pieśni wielbiące Jezusa Chrystusa. Na koniec ks. Sławomir Majdecki podziękował wszystkim za przybycie oraz złożył życzenia, aby Zmartwychwstały Chrystus wspierał nas swymi łaskami i dał moc pokonywania codziennych trosk i kłopotów, które przynosi nam życie. Uroczystość została przygotowana przez A. Czechowską, G. Grzeszkiewicza i M. Zielińską.

Oprac. A. Czechowska