Kolaż przedstawia uczniów oglądających film o prawach dziecka.

W tym roku szkolnym nasza społeczność szkolna również z dużym entuzjazmem włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Chcieliśmy w ten sposób okazać wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane. Jak zawsze przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji. W ramach obchodów 21 listopada w naszej szkole dominował kolor niebieski, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Na terenie szkoły odbyły się różne działania edukacyjne, które przybliżyły uczniom Konwencję o prawach dziecka oraz uczyły integracji i tolerancji. Realizując powyższe działania integrowaliśmy się z naszymi koleżankami i kolegami z Ukrainy, którzy tworzą z nami społeczność szkolną. Z uwagi na to, że tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka zbiegają się z wielkim świętem sportu – Mistrzostwami Świata w piłce nożnej nauczyciele i uczniowie stworzyli wspólną „drużynę praw dziecka”. Uznając idee, że sport wspaniale łączy ludzi rozegraliśmy „Mini turniej Piłki Siatkowej”. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i panem Dariuszem Rachubińskim.

kolaż przedstawia uczniów i nauczycieli podczas turnieju siatkówki.
Kolaż przedstawia uczniów trzymających kartki z prawami dziecka na korytarzu szkolnym.