{phocagallery view=category|categoryid=59|imageid=792|float=left|pluginlink=1}

Integracja dzieci z miasta Konina…

6 grudnia, uczniowie kl.VI i kl. IVb, pod opieką pani Joanny Kucal, Marleny Bartosik i Ewy Kapeli,  wzięli udział w Maratonie św. Mikołaja. Była to impreza plenerowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi Aktywni” oraz KDK i MDK w Koninie. Głównym celem maratonu było kultywowanie tradycji związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, popularyzacja zdrowej rywalizacji pomiędzy uczestnikami, a także promowanie dziecięcej twórczości muzycznej. Do głównych atrakcji należało wykonywanie mega łańcucha oraz prezentacja ozdób choinkowych i mikołajów. Nasz mikołaj i bombka wykonana przez Kingę Woźniak zdobyły wyróżnienia. Dodatkową atrakcją był kubek gorącej czekolady, wata cukrowa i popcorn dla wszystkich uczniów. Ponadto, odbyło się oficjalne ważenie plastikowych nakrętek. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na wózek inwalidzki dla Adriana ze SP nr 9.
oprac. mgr Ewa Kapela