{phocagallery view=category|categoryid=265|imageid=3566|float=left|pluginlink=1}I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  PIĘKNEGO  CZYTANIA

„ Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością”

16 maja 2012r. zorganizowaliśmy I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas III, IV, V. Nasze zaproszenie przyjęli uczniowie SP nr 3, SP nr 6, SP nr 8, SP nr10 i SP nr 15. Celem konkursu było płynnie, poprawnie, z pełną ekspresją czytanie tekstów, kształtowanie nawyku czytania na całe życie oraz czerpanie radości i przyjemności z czytania książek. Konkurs przebiegał w II etapach:

I etap polegał na czytaniu przez uczestników wybranych przez siebie
i przygotowanych w domu fragmentów książek.  Po prezentacji  jury wyłoniło najpiękniej czytające osoby z każdej kategorii wiekowej, które  w II etapie losowały fragmenty książek zaproponowane przez organizatorów, a po krótkim przygotowaniu pięknie je odczytały.

A wszystko to miało miejsce przed zacnym jury, w którym zasiedli :

·       Pani Małgorzata Hofmann kierownik Filii „Jedenastka” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie,

·       Pani Danuta Olczak – konińska poetka, autorka wielu tomików poezji, laureatka licznych nagród literackich.

Pracę jury wspomagali nauczyciele – opiekunowie uczestników konkursu.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników rozgrywki finałowej, jury ogłosiło wyniki:

Grupa wiekowa – klasa trzecia

I miejsce – Weronika Majewska SP nr 3

II miejsce –  Krystian Majkowski SP nr 11

III miejsce –  Wiktoria Pachciarz SP nr 15

Grupa wiekowa – klasa czwarta

I miejsce – Aleksandra Drewnikowska SP nr 3

II miejsce –  Marta Śliwińska SP nr 11

Grupa wiekowa – klasa piąta

I miejsce (ex aequo) Joanna Dobska SP nr 3 i Kamil Śmietański SP nr 11

Ponadto jury wyróżniło spośród wszystkich uczestników Aleksandrę Drewnikowską ze Szkoły Podstawowej  nr 3 nadając jej  tytuł: „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu:

Magdalena Maćkowiak