{phocagallery view=category|categoryid=810|imageid=10659|float=left|pluginlink=1}W ciągu roku jest wiele takich dni, na które z niecierpliwością czekamy. Oprócz ważnych  dat osobistych należą do nich wpisane w polską tradycję i kulturę święta Bożego Narodzenia. Gdzieś na boku pozostawiamy wtedy sprawy dnia doczesnego, a serce tęskni za jakąś niespełnioną tajemnicą. 

W dniu 22 grudnia 2015r., w rodzinnej atmosferze cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła we wspólnej uroczystości wigilijnej podczas której zostały wystawione Jasełka. Uczniowie klasy drugiej, czwartej oraz piątej przedstawili baśń Jana Christiana Andersena pt. „Dziewczynka  z  zapałkami” oraz   historię narodzenia Jezusa Chrystusa. Na scenie nie zabrakło postaci biblijnych oraz pięknych kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Głównym przesłaniem było ukazanie jak ważna w życiu każdego człowiek jest miłość. Jezus narodził się w Betlejem, przyszedł na  świat w ubóstwie i biedzie. Jednak nie posiadając nic, otrzymał wszystko: miłość Maryi i Józefa. I właśnie tego człowiek, zarówno mały, jak i duży najbardziej potrzebuje. Jeśli mamy  miłość, przetrwamy  i zniesiemy  wszystko, nawet największą biedę i trud. Na zakończenie zgromadzeni pracowni szkoły,  rodzice i uczniowie wysłuchali świątecznych życzeń przekazanych przez Panią Dyrektor.  Następnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.  Taka uroczystość integruje uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły , uczy dzielenia się z innymi oraz właściwego zachowania przy stole. Uczniowie poznali  tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się  w przygotowanie uroczystości , szczególnie naszym  rodzicom.

Oprac. A. Czechowska