{phocagallery view=category|categoryid=257|imageid=3441|float=left|pluginlink=1}Maj  – miesiąc poświęcony Matce Bożej

Maj od niepamiętnych czasów poświęcony jest czci Matki Bożej. Kiedy wszystko w przyrodzie kwitnie, pachnie i śpiewa, zwracamy się do Matki Jezusowej. To jest tak, jak w rodzinie. Kiedy człowiek jest jeszcze dzieckiem i przeżywa okres, który potem z perspektywy lat będzie nazywał najpiękniejszym czasem życia, okres dzieciństwa – wtedy pierwszą i najbliższą, kochającą nade wszystko osobą jest dla niego matka. W tym pięknym miesiącu na lekcji religii  uczniowie ozdabiali obrazki przedstawiające Maryję, kwiatami i sercami. Wypisywali wezwania z litanii loretańskiej  jak i sami układali krótkie modlitwy do naszej Matki.

Oprac. A. Czechowska