{phocagallery view=category|categoryid=537|imageid=7025|float=left|pluginlink=1}Co to jest łopatka, jak robi się ryjka, czy można dotknąć językiem nosa – tego mogli dowiedzieć się uczniowie podczas lekcji z logopedą.

Zajęcia z uczniami klasy pierwszej przeprowadziła szkolny logopeda pani Magdalena Maćkowiak. Dzieci wykonywały ćwiczenia podobne do tych, które przeprowadzane są podczas terapii logopedycznej. Gimnastyka buzi i języka bardzo się im spodobała. Wiele radości sprawiły uczestnikom zajęć  próby dotknięcia czubkiem języka do nosa czy dmuchanie w wodę przez słomkę. Dzieci układały również obrazki z drobnych elementów posługując się przy ich układaniu tylko słomką. Zajęcia przeprowadzane są po to, by wszystkim uczniom przybliżyć pracę logopedy oraz zachęcić uczniów do korzystania z tej formy pomocy.
Opr. M.Maćkowiak
Zdj. M.Zielińska