{phocagallery view=category|categoryid=526|imageid=6851|float=left|pluginlink=1}W środę 4.06.2014r. wybraliśmy się całą klasą na wycieczkę do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej. Najpierw pani bibliotekarka opowiedziała nam o starych
i nowych książkach, pokazała nam największą i najmniejszą książkę, a także dała nam je do obejrzenia. Później obejrzeliśmy film o tym jak nie wolno traktować książek. Następnie panie bibliotekarki pokazały nam, że nie wolno jeść i jednocześnie czytać książki, a także pić herbaty, kroić warzyw i owoców na książkach i mazać książek czekoladą. Potem zrobiliśmy klasową książkę, czyli lapbooka. Później pani bibliotekarka dała naszej pani Magdzie Maćkowiak upominki, żeby nam rozdała w klasie, a także dała plakat ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” do powieszenia w szkole. Na koniec  zwiedziliśmy czytelnię, było tam mnóstwo książek. Bardzo podobało nam się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej. Miło spędziliśmy tam czas. Zachęcamy do odwiedzenia Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną.

Karolina Lipińska i Alicja Pawlikowska
Zdj. M.Maćkowiak

Zajęcia odbyły się w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: Czytanie – mądra rzecz!