{phocagallery view=category|categoryid=479|imageid=6165|float=left|pluginlink=1}4 marca klasa druga wybrała się do Muzeum Okręgowego w Koninie.  Realizowany przez nas krąg tematyczny „Świat się zmienia” dotyczy życia przed stu laty. Celem wizyty w muzeum była wystawa etnograficzna poświecona zawodom dawnym i rzadkim już dziś ze względu na brak zapotrzebowania na ich wyroby. Mieliśmy okazję poznać dawne rzemiosło: ciesielstwo, kowalstwo, garncarstwo, tkactwo, rymarstwo, stolarstwo. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy wyposażenie rzemieślników i poznaliśmy tajniki ich ciężkiej, ręcznie wykonywanej pracy. Wizyta w muzeum była także okazją do zapoznania się z historią oświetlenia w różnych epokach. Byliśmy również w dworku, by zobaczyć jak dawniej wyglądały pomieszczenia mieszkalne, jak je ogrzewano i oświetlano. To była ciekawa lekcja historii!
Opr. i zdj. M.Maćkowiak