{phocagallery view=category|categoryid=178|imageid=2507|float=left|pluginlink=1}„O psie , który jeździł koleją”

Samodzielnie przeczytana lektura „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego przybliżyła klasie trzeciej Włochy, ale przede wszystkim poruszyła serca wzruszającą historią o psie-podróżniku, który pokochawszy zawiadowcę małej stacji kolejowej i jego dzieci, potrafił powrócić do nich z drugiego krańca Włoch. Dzieci na zajęciach wykonały własne projekty okładek książki, napisały dynamiczne opowiadanie o tragedii, która rozegrała się na torach małej stacji w Marittimie. W grupach pracowały nad szczęśliwszym zakończeniem książki, opracowały mapę Włoch, poznając ten kraj i jego piękne miasta. Na koniec poszczególne grupy przedstawiły efekty wspólnej pracy.

Magdalena Maćkowiak