{phocagallery view=category|categoryid=476|imageid=6119|float=left|pluginlink=1}We  wtorek 25 lutego klasa II  odwiedziła Miejską  Bibliotekę Publiczną filia „Jedenastka”. Uczniowie od bibliotekarki P. Małgorzaty Hofmann uzyskali informacje o podstawowych funkcjach biblioteki, o podziale zbiorów bibliotecznych , ich uporządkowaniu w katalogach:  alfabetycznym, tytułowym i rzeczowym. Pokazany został ten podział na półkach z książkami i przekładkami rozdzielającymi poszczególne działy wiedzy. Pani Małgosia zaprezentowała na stronie internetowej MBP katalog biblioteki, oraz funkcje, które można wykonać przez Internet, np. wyszukiwanie książki w zasobach bibliotecznych. Drugoklasiści poznali nowoczesny system wypożyczania elektronicznego, wprowadzony w bibliotece.  Na koniec przeprowadzili z panią bibliotekarką wywiad, pytali między innymi czy lubi swoją pracę, czy łatwo odszukać książkę na półkach, czy lubi czytać. Na pożegnanie każdy otrzymał zakładkę do książki.
Zdj. i opr. M.Maćkowiak