„Jeśli chodzi o przyszłość, to naszym zadaniem nie jest ją przewidywać, ale urzeczywistniać”  (Antoine de Saint – Exupery)

O samorządności, współpracy i  działaniu czyli spotkanie z Radnymi Miasta Konina  w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie

{phocagallery view=category|categoryid=830|imageid=10900|float=left|pluginlink=1}To już nie pierwszy raz kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 Koninie rozmawiali o samorządności. Od września przeprowadzili wiele spotkań i debat uczniowskich dotyczących programu wychowawczego i programu profilaktyki czy uatrakcyjnienia przerw. Uczniowie chcą brać odpowiedzialność za to, co dzieje się wokół nich, postanowili więc zaprosić Radnych Miasta Konina p. Sebastiana Góreckiego, p. Marka Cieślaka i p. Witolda Nowaka i  skorzystać z doświadczenia osób, które działają w Radzie Miejskiej na rzecz mieszkańców miasta Konina.

Podczas spotkania, które odbyło się 15 lutego 2016r. radni opowiedzieli o swoich zadaniach wynikających z pełnionych funkcji, ale także o ciekawostkach z życia prywatnego. Dowiedzieliśmy się, który z nich grał w piłkę, chodził do kina czy był przysłowiowym „aniołkiem”. Ważną częścią spotkania była praca radnych z wyznaczoną klasą i pomoc zaproszonych gości w planowaniu realizacji projektów uczniowskich. Uczniowie dowiedzieli się, jak mogą wcielić w życie swoje pomysły. Pojawiło się wiele propozycji na to jak zorganizować ławeczki na szkolnym boisku, bramki dla grających w piłkę nożną czy wyposażenie szkoły w tablicę interaktywną. Dziękujemy naszym gościom za cenną lekcję samorządności i poświęcony nam czas.

„Uważam, że to był dobry pomysł, żeby dzieci mogły brać przykład z innych tak, jak na przykład Ania, której praca radnego bardzo się spodobała. Niektóre klasy zadawały pytania. Mogliśmy się wiele o naszych gościach dowiedzieć.”

Lea z kl. VI

„Spotkanie było ciekawe. Mogliśmy się dowiedzieć jak wygląda praca w Radzie Miejskiej. Radni udzielili nam odpowiedzi na nasze pytania. Dzięki temu spotkaniu praca w samorządzie stała nam się bliższa.”

Amelia z kl. VI