LEKCJA OTWARTA  JĘZYKA ANGIELSKIEGO I PRZYRODY

{phocagallery view=category|categoryid=742|imageid=9662|float=left|pluginlink=1}9 października 2015r. w naszej szkole można było obejrzeć niecodzienną lekcję języka angielskiego i przyrody, której tematem była „Nowa piramida żywieniowa oraz zasady zdrowego odżywiania się”. Uczniowie klasy VI identyfikowali poszczególne piętra piramidy, intuicyjnie dopasowywali angielskie nazwy, układali zdrowe menu dla swojego rówieśnika w j. angielskim. Mieli także okazję  obejrzeć ciekawy eksperyment z wykorzystaniem mleka i coca coli.  Na lekcji zastosowano nowoczesną metodę nauczania – CLIL – Content and Language Integrated Learning, która polega na integrowaniu treści zawartych w podstawie programowej np. przyrody z językiem obcym. Lekcję poprowadziły panie Ewa Kubsik i Marlena Bartosik.