{phocagallery view=category|categoryid=471|imageid=6043|float=left|pluginlink=1}Dnia 26 lutego 2014 roku w świetlicy szkolnej  odbyła się regionalna lekcja historii przeprowadzona  przez historyka regionalistę Jerzego Łojko. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie z klasy V i VI, nauczyciele SP 11 oraz  bibliotekarka Filii nr 11 w Koninie. Historyk w ciekawy sposób przedstawił postać Andrzeja Łaskarza  – dyplomaty  i fundatora kościoła w Gosławicach. Kościół ten jest jednym z najbogatszych zespołów heraldycznych w Polsce. Pan Jerzy  zwrócił szczególną uwagę na herby, które odzwierciedlają historie rodowe  i zawierają bogate treści historyczne.  Lekcja historii była bardzo interesująca, wzbogaciła wiedzę o najbliższym regionie oraz wzbudziła w uczniach chęć sięgnięcia do źródeł historycznych. Pan Jerzy Łojko spotkanie zakończył przesłaniem, że każdy człowiek może realizować swoje marzenie jeśli tego  bardzo pragnie.

opr. Agnieszka Czechowska, zdj. Mirella Tomczak