logo

Przystąpiliśmy do rządowego programu „Książki naszych marzeń” i otrzymaliśmy dotację, umożliwiającą zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań. Dzięki programowi kupiliśmy do naszej biblioteki książki, które wybrane zostały przez uczniów podczas przeprowadzonej debaty. Wskazali oni pozycje, którymi autentycznie są zainteresowani, są im bliskie w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. Podstawowym celem programu jest zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało, muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu. Zbliżają się  ferie zimowe – wstąp wiec do biblioteki i wypożycz ciekawą książkę aby miło spędzić czas! Zapraszam – bibliotekarz szkolny.