{phocagallery view=category|categoryid=570|imageid=7516|float=left|pluginlink=1}3 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie miała miejsce niecodzienna wizyta. Nasi uczniowie mieli przyjemność poznać niepełnosprawnych koszykarzy z Konińskiego Stowarzyszenia Sportowego MUSTANG, którzy zaprezentowali nam pokazowy mecz koszykówki pełen akcji i wrażeń. Wszyscy kibicowali z ogromnym zaangażowaniem.

Nasi uczniowie mieli okazję zadać pytania dotyczące codziennego życia koszykarzy i ich treningu. Przekonali się również, że niepełnosprawność fizyczna nie wyklucza z aktywnego uprawiania sportu i funkcjonowania w społeczeństwie. Na koniec wręczone zostały oficjalne podziękowania od uczniów SP11 dla Mustangów, a całość imprezy zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem. To świetna forma zajęć edukacyjnych, z których wszyscy coś wynieśli.

  Krzysztof Pawliński