W Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „GRAMMAR EXPERT” dla uczniów kl. VI-VII pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Gabrysia Chojnacka zdobyła II MIEJSCE. To kolejny powód do dumy! Brawo Gabrysia! Brawo Marysia! 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

FINAŁ SUPER KIDS

NINA GAJEWSKA I LENA PERKOWSKA W FINALE POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „SUPER KIDS”! 13 kwietnia odbył się II etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „SUPER KIDS”, w którym naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z klas III. Miło nam poinformować, że uczennice klasy III b: NINA GAJEWSKA I LENA PERKOWSKA dostały się do finału! III etap (ustny) odbędzie się 18 maja. TRZYMAMY KCIUKI!!!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie. Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ENGLISH AROUND THE WORLD” 17 kwietnia odbył się I Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego „English Around the World” (W Australii) zorganizowany dla uczniów klas V przez Szkołę Podstawową nr 1 w Koninie. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat Australii, jej historii, kultury, geografii oraz tradycji i życia codziennego mieszkańców oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczennic klasy V: NATALIA JANCZEWSKA, MARTYNA GÓRNIK I ANASTAZJA KRYST. Dziewczynki zaprezentowały się znakomicie, współpracując ze sobą wywalczyły IV MIEJSCE. Gratulujemy!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

II etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Klas III „SUPER KIDS 13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie odbił się II etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „SUPER KIDS”, w którym udział wzięło ponad 50 uczniów klas III z całego powiatu konińskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Hania Kubacka, Sandra Lewandowska, Lena Perkowska, Nina Gajewska, Maja Wesołowska, Kostek Jegliński i Tymoteusz Łachacz. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

THE SPELLING BEE 2018 V Międzyszkolny Konkurs Literowania „Spelling Bee”odbył się 16 marca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół podstawowych powiatu konińskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Aleksander Gajewski i Witold Łachacz oraz uczennica klasy VI Natalia Radke. Uczniowie popisali się znajomością i biegłym literowaniem ponad 300 niezwykle trudnych wyrazów. GRATULUJEMY!.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

IV FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ „FOLLOW THE MUSIC” III miejsce duetu Marysi Chojnackiej i Gabrysi Chojnackiej (w kategorii kl. VII + klasy gimnazjalne) 14 marca w Domu Kultury OSKARD, odbył się IV Festiwal Piosenki Angielskiej „Follow the music” organizowany przez Szkołę Podstawową w Starym Mieście. Tematem przewodnim festiwalu były piosenki anglojęzyczne w stylu lat 90. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy IV – VI i kl. VII + klasy gimnazjalne. Naszą szkołę w pierwszej kategorii reprezentował zespół wokalny, w którego skład wchodzą: Martyna Górnik, Ola Makowska, Natalia Radke, Zuzia Wojciechowska i Maja Budzińska. Dziewczyny brawurowo wykonały utwór „Lalala” zespołu Vengaboys. W drugiej kategorii nasze uczennice: Marysia i Gabrysia Chojnackie śpiewając w duecie przebój Alexii zdobyły uznanie jury i dzięki swojemu wspaniałemu występowi zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Eliminacje do V Międzyszkolnego Konkursu Literowania The Spelling BEE.

6 marca2018r. odbyły się eliminacje do V Międzyszkolnego Konkursu Literowania The Spelling BEE, w których wzięli udział uczniowie klasy IV (Emilia Czmil, Emilia Przybyłowicz, Aleksander Gajewski, Witold Łachacz) oraz uczniowie klasy VI (Paulina Nowak, Natalia Radke, Agata Naworska, Alicja Pawlikowska, Filip Majkowski). Po zaciętej rywalizacji komisja konkursu wyłoniła najlepszych uczniów. Naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Literowania reprezentować będą: Natalia Radke, Aleksander Gajewski i Witold Łachacz. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!:-).

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii 28 września 2017 r. nasza szkoła była współorganizatorem IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w ramach XVI obchodów Europejskiego Dnia Języków. Do zmagań konkursowych przystąpiło łącznie 23 uczestników z 12 szkół podstawowych miasta Konin (SP-1, SP-3, SP-4, SP-6, SP-9, SP-11, SP-12, SP-15), a także powiatu konińskiego (SP w Sławsku, SP w Kawnicach, SP w Sompolnie, SP w Krzymowie). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Alicja Pawlikowska i Filip Majkowski. Komisja w składzie: dr Magdalena Pospieszyńska – Wojtkowiak (starszy wykładowca Wydziału Filologicznego PWSZ w Koninie), mgr Joanna Buraczyńska (lektor języka angielskiego PWSZ w Koninie)i oraz mgr Lidia Kantek (nauczyciel konsultant w Pracowni Wsparcia Procesowego CDN w Koninie) wyłoniła troje laureatów konkursu, a mianowicie: Maja Champlewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie – I miejsce Jan Sobczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie – II miejsce Agata Klejna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie – III miejsce Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału za rok!.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

{phocagallery view=category|categoryid=914|imageid=11925|float=left|pluginlink=1}29 września 2016 r. w naszej szkole odbyła się już trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, którego organizatorami są p. Ewa Kubsik ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie i p. Ewa Wojciechowska z Zespołu Szkół nr 1 w Koninie. 33 uczniów  z 12 szkół podstawowych (SP6, SP9, SP11, SP12, SP15, ZS nr 1, SP Licheń Stary, ZSP  w Budzisławiu Kościelnym, SP w Żdżarach, SP Ślesin, SP w Kucharach Kościelnych, SP w Żychlinie) miało okazje sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii, geografii, kultury  i tradycji Wielkiej Brytanii Pracą komisji konkursowej kierowała p. Justyna Ziomek z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Naszą szkołę reprezentowały Maria i Gabriela Chojnackie.  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przyjęcie zaproszenia na konkurs. 

Oto nagrodzeni: 

I MIEJSCE – Rodi Younes – SP 6 w Koninie 

II MIEJSCE – Amelia Nowak – ZS w Ślesinie 

III MIEJSCE – Bartosz Biernacki i Jakub But – SP 6 w Koninie

 

nowy rok szkolny

Julka, Amelia i Maria laureatkami II miejsca 

w międzyszkolnym konkursie anglojęzyczny

„Popołudnie stacji zadaniowych”

{phocagallery view=category|categoryid=885|imageid=11509|float=left|pluginlink=1}„Popołudnie stacji zadaniowych” to wyjątkowy konkurs organizowany przez Gimnazjum nr 3 w Koninie. W tym roku uczniowie z konińskich szkół podstawowych, pracując w swoich zespołach rozwiązywali 29 stacji – zadań o różnym stopniu trudności, w których mogli się wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami językowymi. Spośród 6 szkół podstawowych nasza drużyna (Amelia Staciwa, Julia Pietrowska, Maria Prus) zajęła II MIEJSCE, z czego jesteśmy bardzo dumni!!! Podczas konkursu podkreślano wagę współpracy w grupie. Uczniowie mieli także okazję uczestniczyć w lekcji historii poprowadzonej w języku angielskim.  Ewa Kubsik

 

 

THE SPELLING BEE 2016 

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITEROWANIA ANGIELSKICH WYRAZÓW 

III MIEJSCE GABRYSI CHOJNACKIEJ! 

 speeling 

III Międzyszkolny Konkurs Literowania „ Spelling Bee”odbył się 16 marca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu konińskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Amelia Staciwa i Julia Pietrowska oraz uczennica klasy V Gabriela Chojnacka. Dziewczynki popisały się znajomością i biegłym literowaniem ponad 300 niezwykle trudnych wyrazów znacznie wykraczających poza podstawę programową szkoły podstawowej. Po zaciętej walce do finału przeszły Amelia i Gabrysia, która ostatecznie zajęła III miejsce na podium. SERDECZNIE GRATULUJEMY! 

NIKT NIE LITERUJE WYRAZÓW ANGIELSKICH LEPIEJ NIŻ ONE!!! 

Ewa Kubsik

 

 

II Międzyszkolny Konkurs o Wielkiej Brytanii 

w ramach XIV obchodów Europejskiego Dnia Języków 

Brawa dla Amelii! 

{phocagallery view=category|categoryid=739|imageid=9645|float=left|pluginlink=1}28.09.2015r. w ZS nr 1 w Koninie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii,  współorganizowany razem ze Szkołą Podstawową nr 11 w Koninie w ramach XIV obchodów Europejskiego Dnia Języków. Do zmagań konkursowych stanęło łącznie 35 uczniów z 13 szkół regionu konińskiego. Były to: SP 1, 4, 6, 11, 12, 15 w Koninie, Zespół Szkół nr 1 w Koninie, SP w Budzisławiu Kościelnym,  SP w Przyjmie, SP w Licheniu Starym, SP w Modle Królewskiej, Zespół Szkół w Rychwale oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Po części pisemnej uczniowie, którzy uzyskali min. 80% punktów przechodzili do drugiego etapu, czyli części ustnej. Laureatami konkursu zostali: 

Amelia Staciwa (SP 11 w Koninie) – I miejsce 

Rodi Younes (SP 6 w Koninie) – II miejsce 

Tymoteusz Rudowicz ( SP 15 w Koninie) – III miejsce 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy i chęci, a także zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok. 

Konkurs zorganizowały p. Alicja Warzych i p. Ewa Kubsik. 

 

nowy rok szkolny

Nagroda dla Karoliny Lipińskiej

 {phocagallery view=category|categoryid=717|imageid=9344|float=left|pluginlink=1}2 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów klas III ”SUPER KIDS”, na które zaproszono wszystkich finalistów. Naszą szkołę w finale tego konkursu reprezentowali: Karolina Lipińska oraz Dawid Banaszak. Prezentacja wiersza ”The teacher took my iPod” w wykonaniu Karoliny i jej aktorskie zdolności oczarowały komisję konkursową, która przyznała jej nagrodę specjalną, jaką był całodzienny pobyt w Fabryce Wrażeń. GRATULACJE!!

                                                                                             Ewa Kubsik

 

OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY JĘZYKOWE ZUCH I OLIMPUSEK

MAMY LAUREATÓW!

W ZUCHU i  sesji wiosennej OLIMPUSKA z języka angielskiego brali udział uczniowie klas I – III. Miło jest mi ogłosić, że LAUREATEM konkursu ZUCH z języka angielskiego został ALEKSANDER GAJEWSKI z klasy I, który zajął VI MIEJSCE.

W OLIMPUSKU laureatami zostali trzej uczniowie z klasy I. II MIEJSCE zajął również ALEKSANDER GAJEWSKI, VII MIEJSCE przypadło w udziale WITOLDOWI ŁACHACZOWI, a X MIEJSCE NIKOLI MAŁECKIEJ.

GRATULUJĘ!!! Ewa Kubsik

 

 „SUPER KIDS”

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III

II ETAP

{phocagallery view=category|categoryid=713|imageid=9302|float=left|pluginlink=1}24 kwietnia 2015 r. odbył się II etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas III „Super Kids”. Po eliminacjach w I etapie, w którym wzięło udział ok. 200 dzieci ze szkół powiatu konińskiego, do II etapu zakwalifikowało się 62 uczestników ze szkół podstawowych w Głodnie, Golinie, Kawnicach, Krzymowie, Sławsku, Ślesinie, Żychlinie oraz z konińskich placówek nr 1, 3, 4, 6, 8, 9, 11, 12 i 15. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Klecha, Natalia Radke, Karolina Lipińska, Wiktoria Zakręta, Dawid Banaszak. Uzyskując co najmniej 80% wszystkich punktów do finału zakwalifikowali się Karolina Lipińska i Dawid Banaszak. GRATULACJE!!! Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Konińskiego, Prezydenta Miasta Konina oraz Rektora PWSZ w Koninie. Patronat medialny sprawuje Radio Zet Gold. 

 

Szkolne eliminacje do powiatowego konkursu języka angielskiego klas III „SUPER KIDS” 

{phocagallery view=category|categoryid=678|imageid=8825|float=left|pluginlink=1}27 marca 2015r. odbyły się szkolne eliminacje do prestiżowego konkursu językowego „SUPER KIDS” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Koninie. Konkurs jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych a jego celem jest podnoszenie poziomu umiejętności językowych, oswojenie uczniów z formą konkursów, wzbogacanie i doskonalenie form pracy z uczniem zdolnym, a także sprawdzenie wiadomości uczniów klas III po I etapie edukacyjnym. Uczniowie, którzy uzyskali  którzy uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów możliwych do zdobycia przechodzą do kolejnego etapu, który odbędzie się 24 kwietnia 2015r. w SP nr 6 w Koninie. Oto uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli największą liczbę punktów i jednocześnie przeszli do kolejnego etapu:

           ·         Karolina Lipińska – 91% (42p./ 46p.)

·         Natalia Radke – 89% (41p./46p.)

 ·         Natalia Klecha – 82% (38p./ 46p.)

           ·         Wiktoria Zakręta – 81% (37,5p./ 46p.)

       ·         Dawid Banaszak – 80% (37p./ 46p.)

    Ewa Kubsik

 

POPOŁUDNIE STACJI ZADANIOWYCH

 17 marca 2015r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „POPOŁUDNIE STACJI ZADANIOWYCH”, który został zorganizowany przez Gimnazjum nr 3 w Koninie. Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu godziny 24 zadań o różnym stopniu trudności, a jego celem było nie tylko motywowanie uczniów do nauki języka obcego, ale także rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.  Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna: Julia Pietrowska, Julia Banaszak i Marek Wojtasik. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie we wszystkich konkurencjach. Rozwiązali 19 z 24 zadań. GRATULUJEMY!!!

 Oprac. Ewa Kubsik

DSC 2156 20150317 144821

 

Brawa dla Dawida!!!

II Międzyszkolny Konkurs Literowania „ Spelling Bee” odbył się we wtorkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 8 konińskich szkół podstawowych. Naszych uczniów z klasy piątej: Julię Banaszak, Julię Pietrowską i Dawida Krzyżaka przygotowała p. Ewa Kubsik.  Sukcesem uczniów było nie tylko nauczenie się ok. 600 nowych słów w języku angielskim, ale przede wszystkim biegłe literowanie.  Wszyscy uczniowie wykazali się umiejętnościami językowymi na wysokim poziomie, ale w zaciekłej rozgrywce aż do końca walczył Dawid i to on zajął I miejsce.  Serdecznie gratulujemy ! 

Dawid konkurs

Dnia 11 lutego 2015r. w Gimnazjum nr 2 w Koninie odbył się IV Powiatowy Konkurs Znajomości Języka Angielskiego Dla Uczniów Klas Szóstych. Nauczyciele z 9 szkół podstawowych przybyli wraz z dwójką swoich najlepszych uczniów, aby zawalczyć o najlepsze miejsca. W tym roku w konkursie wzięło udział 20 uczniów klas VI. Naszą szkołę reprezentowali Dominik Banaszak i Marek Wojtasik, który zajął V MIEJSCE  w konkursie.

GRATULUJEMY!!!

Konkursowi towarzyszyła dobra zabawa i zdrowa konkurencja i mamy nadzieję, że tak też jest odbierany.

angielski3

angielski2

angielski1

 

A BOOK OF MY FAVOURITE THINGS

KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY NA ALBUM O SWOICH ULUBIONYCH

PRZEDMIOTACH, ZABAWKACH ROZSTRZYGNIĘTY!

{phocagallery view=category|categoryid=609|imageid=8058|float=left|pluginlink=1}Uczniowie klas I – III w ciągu ostatniego miesiąca wykonali albumy, w których opisywali swoje ulubione przedmioty i zabawki w języku angielskim. Oceniano poprawność językową, estetykę wykonania pracy oraz samodzielność. Oto zwycięzcy:

I MIEJSCE – MARTYNA GÓRNIK I KAROL PRZESPOLEWSKI – KL. II

II MIEJSCE – IGOR MUZYKIEWICZ – KL. II

                              III MIEJSCE – AMELIA ŚNIEGOWSKA – KL. II

Gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.            Ewa Kubsik

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW Z OKAZJI ŚWIĘTA HALLOWEEN

 {phocagallery view=category|categoryid=567|imageid=7442|float=left|pluginlink=1}W ostatnim tygodniu października zorganizowaliśmy wiele zabaw i konkursów związanych ze świętem Halloween, które cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów.

Konkurs na najbardziej zakręconą dynię wygrali:

I miejsce – Dawid Banaszak – kl. II

             II miejsce – Adam Staciwa – kl. III

 III miejsce – Dawid Krzyżak – kl. V

Konkurs plastyczny na plakat związany z tym świętem wygrali:

I miejsce – Martyna Górnik – kl. II, Anastazja Kryst – kl. II, Marika Jaśkowiak – kl. II

II miejsce – Maja i Kamil Budzińscy – kl. II i IV, Nadia Dębowska – kl. III

III miejsce – Miłosz Szczap – kl. III, Igor i Julia Sapalscy – kl. II i V, Julia Wawrzyniak – kl.IV

Zachęcam do udziału w kolejnych konkursach!:) Ewa Kubsik

 

hallowen

 

 

konkurs ang

 {phocagallery view=category|categoryid=550|imageid=7192|float=left|pluginlink=1} Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

W dniu 29 września 2014r. w Szkole Podstawowej nr 11w Koninie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii w ramach XIII obchodów Europejskiego Dnia Językówprzygotowany wspólnie z Szkołą Podstawową nr 10 w Koninie. Koordynatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: Ewa Kubsik (SP 11) i Alicja Warzych (SP 10). Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów i odmiennych zwyczajów. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z 10 szkół podstawowychz Konina i okolic a w komisji konkursowej zasiadły: Pani Eliza Bukowska z Gimnazjum nr 4 w Koninie, Małgorzata Hofmann nauczyciel bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie oraz Pani Daria Janicka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie. Oto laureaci konkursu:

I miejsce –Aleksandra Rogalska – Zespół Szkół w Żychlinie

 II miejsce – Danuta Maćkowiak – SP 1 w Koninie

 III miejsce – Aleksander Pietrzak – SP w Licheniu Starym.

 Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!:

    Opracowanie i zdjęcia: Ewa Kubsik

 

KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY ROZSTRZYGNIĘTY!

 {phocagallery view=category|categoryid=552|imageid=7208|float=left|pluginlink=1}Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowano w naszej szkole konkurs na rymowankę lub plakat promujący naukę języków obcych. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Oto najlepsze nagrodzone prace:

  1. RYMOWANKA:
  • Natalia Klecha i Oliwia Szczesiak – kl. III

„Raz, dwa, trzy trzecioklasistki to właśnie My.

Cztery, pięć, sześć – nauka anglika jest the best!

Więc koleżanko, kolego – nie ociągaj się

I do nauki języka angielskiego zabieraj się!”

  • Filip Śpiewak – kl. V

 „Ucz się języków kolego,

 Korzyści będziesz mieć z tego.

W Anglii powiesz HELLO! HI!

W Niemczech może JA I NEIN!

Świat otworzy się przed Tobą,

Ucz się języków z głową!”            

  1. PLAKAT:
  • Amelia Śniegowska – kl. II
  • Ola Makowska – kl. II
  • Julia Sapalska i Igor Sapalski – kl. V i II
  • Julia Pietrowska – kl. V
  • Marysia i Gabrysia Chojnackie – kl. IV
  • Martyna Przybylska – kl. IV