{phocagallery view=category|categoryid=164|imageid=2129|float=left|pluginlink=1}21 listopada 2011r.  odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza w Gimnazjum nr 4 w Koninie. Na zaproszenie organizatorów naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
z klasy drugiej Amelia Staciwa i Maria Prus, z klasy trzeciej Krystian Majkowski i Marek Wojtasik, z klasy piątej Kamil Śmietański, Katarzyna Ziółkowska, Karolina Cybart i z klasy szóstej  Bernadetta Pawlikowska i Hubert Fabiszak. Recytatorów przygotowały: p. Mariola Gostyńska, p. Magdalena Maćkowiak i p. Małgorzata Radke. W recytatorskich zmaganiach spośród 19 uczestników konkursu nagrody otrzymali:

·         W kategorii klasa II-III:

II miejsce Maria Prus i Krystian Majkowski

·         W kategorii klasa IV-VI:

I miejsce Kamil Śmietański

II miejsce Bernadetta Pawlikowska i Hubert Fabiszak

III miejsce Karolina Cybart

Wyróżnieni za recytację otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy upominki. Gratulujemy!

W przerwie można było obejrzeć wystawę poświeconą Czesławowi Miłoszowi przygotowaną przez uczniów gimnazjum. Na zakończenie konkursu z recytacją wystąpił nasz absolwent Dawid Śmietański laureat tegorocznej Nagrody specjalnej za najlepszą interpretację Wiersza Czesława Miłosza w Jesiennych Spotkaniach z Poezją w kategorii gimnazjów.  


Magdalena Maćkowiak

Zdj. Magdalena Maćkowiak