Czy lekcję patriotyzmu da się połączyć z dobrą zabawą? Oczywiście, że tak! Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś na lekcji wychowawczej udział w szkolnym Konkursie Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Było to kolejne z działań zaplanowanych w szkolnym projekcie „W 100. rocznicę odzyskania niepodległości”. Każda z klas miała za zadanie wspólnie przygotować i zaprezentować na forum szkoły wybraną pieśń lub piosenkę o tematyce patriotycznej. „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Legiony” – to tylko niektóre utwory, jakie można dziś było usłyszeć na szkolnych korytarzach. Wszystkie grupy stanęły na wysokości zdania – nie tylko opanowały tekst i melodię, ale też zadbały o wizualną oprawę występów. W kategorii klas IV-VII zwyciężyli siódmoklasiści bezbłędnym wykonaniem piosenki „Czerwone maki na Monte Cassino”, natomiast wśród klas I-III zwyciężyła 3b w piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wspólne śpiewanie dostarczyło wielu pozytywnych emocji, za które wszystkim młodym wykonawcom serdecznie dziękujemy!.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.