{phocagallery view=category|categoryid=974|imageid=12733|float=left|pluginlink=1}24maja 2019 roku w naszej szkole po raz ósmy odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas trzecich, czwartych i piątych szkół podstawowych Konina i powiatu. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie talentów. W konkursie wzięli udział uczestnicy z SP nr 3 , SP nr 7, SP nr 10, SP nr 11 oraz ze SP Helenów Drugi -Świeciec. Jury konkursowe, w skład którego weszły: Pani Małgorzata Ptak, doradca metodyczny j. polskiego MODN w Koninie, nauczyciel j. polskiego w II Liceum w Koninie, Pani Małgorzata Chojnacka doradca metodyczny j. polskiego MODN w Koninie, nauczyciel j. polskiego w SP nr 4 w Koninie przyznało:
w kategorii klas 3 wyróżnienia dla:
Nadii KacprowiczSP Helenów Drugi-Święciec
Toli FilipczakSP 3 Konin
Kacpra Siupy SP nr 11 Konin

w kategorii klas 4:
I miejsce Tymoteusz Łachacz SP 11 Konin
II miejsce Laura Wieczyńska SP 7 Konin
wyróżnienia:
MariaKałużniakSP 3
Marta SojakSP Helenów Drugi-Święciec
Małgorzata SilnaSP 10 Konin

w kategorii klas 5:
I miejsce Jagoda Szaniecka SP 10 Konin
II miejsce Amelia Nowak SP 3 Konin
II miejsce Emilia Przybyłowicz SP 11 Konin
wyróżnienie:Tamara Zawadzka SP Helenów Drugi-Święciec
Serdecznie gratulujemy!!!