{phocagallery view=category|categoryid=404|imageid=5332|float=left|pluginlink=1}16 maja 2013r. zorganizowaliśmy II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas III, IV, V. Nasze zaproszenie przyjęli uczniowie: SP nr 8, SP nr 15, SP Ostrowite, Zespół Szkół SP Żychlin, Zespół Szkolno-Przedszkolny Dobrosołowo, Zespół Szkolno-Przedszkolny SP Kleczew oraz reprezentanci naszej szkoły.

Celem konkursu było płynnie, poprawnie, z pełną ekspresją czytanie tekstów, kształtowanie nawyku czytania na całe życie oraz czerpanie radości i przyjemności z czytania książek. Konkurs przebiegał w II etapach:

I etap polegał na czytaniu przez uczestników wybranych przez siebie
i przygotowanych w domu fragmentów książek. Po prezentacji jury wyłoniło najpiękniej czytające osoby z każdej kategorii wiekowej, które w II etapie losowały
fragmenty książek zaproponowane przez organizatorów, a po krótkim przygotowaniu pięknie je odczytały.
A wszystko to miało miejsce przed zacnym jury, w którym zasiedli :

Pani Małgorzata Hofmann kierownik Filii „Jedenastka” Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie oraz nauczyciele – opiekunowie uczestników konkursu. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników rozgrywki finałowej, jury ogłosiło wyniki:

Grupa wiekowa – klasa trzecia

I miejsce –
Iga Maria Brzezińska Zespół Szkół SP Żychlin

II miejsce – Anna Szkudlarek SP nr 8

III miejsce –  Adam Olejniczak SP nr 15

Grupa wiekowa – klasa czwarta

I miejsce – Julia Janowska SP nr 15

II miejsce –  Nikodem Woźniak Zespół Szkolno-Przedszkolny Dobrosołowo

III miejsce- Zachariasz Kazimierski Zespół Szkolno-Przedszkolny SP Kleczew

Grupa wiekowa – klasa piąta

I miejsce –Aleksandra Urbańska Zespół Szkolno-Przedszkolny SP Kleczew

II miejsce – Dominika Kulczak Zespół Szkolno-Przedszkolny Dobrosołowo

III miejsce- Mikołąj Krygier Zespół Szkół SP Żychlin

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu:

Magdalena Maćkowiak, Małgorzata Radke i Marlena Bartosik