{phocagallery view=category|categoryid=347|imageid=4652|float=left|pluginlink=1}Nasi uczniowie biorą udział w KONKURSIE NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ  I RĘCZNIE MALOWANĄ BOMBKĘ SZKLANĄ. Celem w/w konkurs jest kultywowanie tradycji i zwyczajów  bożonarodzeniowych oraz rozwijanie zdolności artystycznych uczniów. Według najstarszego przekazu, pierwszą szopkę, jak i przedstawienia jasełkowe,  zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu. Wszystkie szopki przyniesione na konkurs przedstawiały najważniejszą prawdę, że Sam Bóg stał się człowiekiem i objawił się w bezbronnym Dzieciątku leżącym w żłobie. Szopki były wykonane z różnych materiałów: drewna, modeliny jak i ze smacznych ciasteczek. Wszystkie prace będą brały udział w konkursie, który odbędzie się w Stowarzyszeniu Kulturalnym w Węglewie. Życzę powodzenia.

Opracowanie  zdjęcia: A. Czechowska.