{phocagallery view=category|categoryid=246|imageid=3299|float=left|pluginlink=1}„Warzywno –owocowa podróż Ali i Jasia”

4.04.2012r. dzieci z klas I-III uczestniczyły w kolejnej, trzeciej już lekcji realizowanej w ramach programu „5porcjiwszkole”. Temat lekcji brzmiał „Warzywno –owocowa podróż Ali i Jasia”. Wraz z Alą i Jasiem odbyły podróż przez pięć kontynentów rozpoczynając od Ameryki Północnej, następnie odwiedziły Amerykę Południową, potem Afrykę, Europę i  Azję dowiadując się jakie owoce i warzywa są na tych kontynentach najpopularniejsze. Podczas pracy w zespołach dzieci odszukały w tekście informacje dotyczące warzyw i owoców, które wystę­pują na danym kontynencie, a następnie narysowały opisane rośliny na mapkach. Na koniec uczniowie przygotowali krótkie prezentacje, które dotyczyły poznanych smakowitości. Zabawa była wspaniała , wszyscy z zaangażowaniem pracowali nad zadaniami.

Lekcje przeprowadziła pani Mariola Gostyńska.

Opr. i zdj. Magdalena Maćkowiak