Majowe święta to dni, o których należy pamiętać. Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.
1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym.
3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii Polski.
Nasi uczniowie wypowiadali się na temat, za co kochają  i podziwiają swój  kraj. Pracowali metodą burzy mózgów. Jak się okazało najbardziej kochają go za piękne krajobrazy i ciekawe miejsca, w których można spędzić wakacje, za bohaterów, którzy przyczynili się do tego, że Polska jest wolnym krajem, za nasze tradycje. Kochamy też Polskę za wspaniałą polską kuchnię, a szczególnie kotlet schabowy, a także za nasz ojczysty język. Wypowiedzi naszych uczniów świadczą o miłości do Polski i dumie z bycia Polakiem.
A. Łachacz, A. Czechowska