{phocagallery view=category|categoryid=319|imageid=4291|float=left|pluginlink=1}KLUB GAJA  I SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11

„Drzewa są jak starzy, dobrzy przyjaciele. Zawsze na miejscu i zawsze gotowi na kontakt z nami. Wszystko jednak zależy od ludzi, od naszego skupienia i naszej gotowości do otwarcia się na świat.”

Klub Gaja zakończył i podsumował konkurs Drzewo Roku. Konkurs ten jest częścią programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa.  W miesiącu maju odbyło się głosowanie na Drzewo Roku. Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w tą akcję. Wiedzą, że drzewo to drogowskaz i drzewo to symbol dziejowych wydarzeń,  budujące tożsamość oraz tworzące miejsce i atmosferę potrzebną do refleksji. Przypomnę, że głosowaliśmy na dąb Kameduła w Bieniszewie- N52°17.420’ E018°08.928’ dąb szypułkowy, wiek ok. 530 lat, obwód 7.60 m, wysokość 27m. W zamian za włączenie się do akcji Sport Club Konin przekazał naszej szkole drzewo od Klubu Gaja.

Drzewo jest już posadzone na terenie szkoły. Szczególnie, dbać o nie będą uczniowie klasy V oraz cała społeczność uczniowska.

„Są ludzie, którzy kochają drzewa, a niektóre wybrane przez siebie obdarzają szczególną atencją. Jeśli mogą starają się je pielęgnować i otaczać opieką. Wspominają ich dzieje, są z nich dumni, opowiadają o nich innym.”

Opracowanie:

Joanna Kucal