{phocagallery view=category|categoryid=383|imageid=5067|float=left|pluginlink=1}Uczniowie klasy V wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Od przedszkola do seniora, sadzimy 500 milionów drzew”. Akcja rozpoczęła się w szkółce leśnej w Tokarach, gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak pozyskuje i przechowuje się sadzonki drzew.

Następnie uczniowie przejechali do Puszczy Bieniszewskiej gdzie na wyznaczonym terenie wszyscy ciężko pracowali i sadzili maleńkie drzewka, które za kilkadziesiąt lat staną się lasem. Do tego lasu będziemy wracać aby pokazać NASZEDRZEWA, WŁASNE DRZEWA.

Czy drzewa można zaliczyć do kręgu naszych bliskich czy znajomych?

Pytanie to brzmi jak próba nadania przyrodzie ludzkich cech. To my nadajemy znaczenie niewidocznym lecz obecnym w naszym życiu dębom, bukom, świerkom, akacjom iwielu innym. JESTEŚMY TWÓRCAMI I OPIEKUNAMI ICH ŻYCIA W TAKIEJ SAMEJ MIERZE, JAK ONE SĄ DLA NAS DOBREM I WARTOŚCIĄ KULTUROWĄ, EKONOMICZNĄ I ŚRODOWISKOWĄ.

Opracowanie:

Joanna Kucal