Kilka myśli i słów Jana Pawła II


„Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością.”

„Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali.”

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!”                            

„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”

„Wyznanie wiary wiele kosztuje, ale wy nie możecie przegrać miłości.”

„Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność.”

„Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi.”

„Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga.”

„Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić…!”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

„Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę.”

„Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.”

„Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała – dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała…”

                                                                                   wybrała:M.Radke