{phocagallery view=category|categoryid=364|imageid=4877|float=left|pluginlink=1}Rok szkolny 2010/2011 nazwany został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów. Akcja ta miała na celu zachęcanie nauczycieli do jak najbardziej indywidualnego podchodzenia do potrzeb edukacyjnych każdego ucznia i wyróżniania placówek, które w sposób szczególny dbają o rozwijanie zdolności, pasji oraz talentów uczniów.

Szkoły oraz organizacje mają możliwość wskazywania kolejnych miejsc odkrywania talentów i dzielenia się swoim dorobkiem oraz materiałami dotyczącymi rozpoznawania i rozwoju uzdolnień dzieci i młodzieży. Miło nam poinformować, że nasza szkoła  została   uznana  „Szkołą odkrywców talentów”.  Prestiżowy tytuł przyznawany jest szkołom, które wyróżniają się na tle innych placówek pod względem uzdolnień naukowych, sportowych i artystycznych uczniów. Ocenie podlegały nie tylko osiągnięcia uczniów, ale także praca nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia dodatkowe i często odkrywają talenty swoich wychowanków. „Jedenastka” sprostała stawianym wymaganiom i uzyskała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pan Grzegorz Grzeszkiewicz. Umieszczenie na mapie „Szkół Odkrywców Talentów” jest wielkim wyróżnieniem dla naszej szkoły, która jako jedna z nielicznych spośród szkół w Koninie uzyskała ten tytuł.  Tablicę z honorowym tytułem na ręce Dyrektor  Szkoły Pani Doroty Silskiej wręczył  8 stycznia 2013r.  zastępca Prezydenta Miasta Konina Pan Sławomir Lorek.Szkoła znalazła się na ogólnopolskiej mapie szkół, zaangażowanych we wspieranie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży zamieszczonej na stronie internetowej www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty.

szkola_odkrywcow_resize