Cicha noc… Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV, V, VI i VII, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe pod opieką pani Agnieszki Czechowskiej. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, diabłów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, tańce, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Łechtańska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.