{phocagallery view=category|categoryid=443|imageid=5713|float=left|pluginlink=1}III Szkolny Konkurs Recytatorski „Jesienna zaduma” już za nami.

22 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w recytatorskich potyczkach uczniów klas IV- V. To już po raz trzeci konkurs „ Jesienna zaduma” gościł w naszej szkole. Uczniowie samodzielnie wybierają utwory o tematyce jesiennej, uczą się interpretacji, a przede wszystkim prezentować je przed publicznością.

Uczestników oceniało jury w składzie: Magdalena Maćkowiak- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Marlena Bartosik -nauczyciel bibliotekarz, Małgorzata Radke- nauczyciel języka polskiego i Katarzyna Nowak przewodnicząca Rady Rodziców. Poezja, mimo że nie zawsze jest łatwa, ale przynosi niezapomniane wrażenia, uczy wrażliwości. Dlatego warto pochylić się choć na chwilę nad pięknem słowa ukrytego w wierszach.

A oto tegoroczni zwycięzcy:

• I miejsce – Anna Adamczewska
  • II miejsce- Julia Banaszak
  • III miejsce- Lea Ślusarek

Wyróżnienia otrzymali:

• Amelia Staciwa
  • Paulina Kieler
  • Patryk Gębka
  • Urszula Woźniak

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

oprac.M.Radke