Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. Jego beatyfikacji dokonał Benedykt XVI w 2011 r. a kanonizacji – papież Franciszek 27 kwietnia 2014 r. Jan Paweł II zmarł w 27. roku swego pontyfikatu, jako jeden z najdłużej zasiadających na tronie Piotrowym biskupów Rzymu. To był jeden z najważniejszych pontyfikatów w dziejach Kościoła; pontyfikat wielu przełomów, otwarcia wobec innych religii i wyznań, odważnych gestów i ponad stu zagranicznych pielgrzymek. Polski papież zmarł w wigilię święta Miłosierdzia Bożego, które sam ustanowił w 2000 roku, kanonizując siostrę Faustynę Kowalską. W niedzielę 2 kwietnia w kościele parafialnym pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne „Jan Paweł II – PAPIEŻ PIELGRZYM”, które przygotowały dzieci z Przedszkola nr 14 i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. Zaproszenie na uroczystość przyjął zastępca prezydenta pan Sebastian Łukaszewski, radni miasta pani Urszula Maciaszek i pan Wiesław Wanjas, prezes oddziału ZNP w Koninie pani Barbara Adaszewska. Jak podkreślił proboszcz parafii ks. Sławomir Majdecki dzieci te nie miały okazji poznać papieża, bo urodziły się po jego śmierci. To one jednak kultywują pamięć o Nim dzięki przekazom rodziców, nauczycieli i katechetów. Trzeba to podtrzymywać, za każdym razem w nowym pokoleniu trzeba na nowo odkrywać te wartości.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.