„Tak jak sól nadaje smak pożywieniu i jak światło oświeca ciemności,
tak świętość nadaje pełny sens życiu, czyniąc je odblaskiem chwały Bożej”
                     (Orędzie na XVII Światowe Dni Młodzieży)

{phocagallery view=category|categoryid=507|imageid=6530|float=left|pluginlink=1}W ramach obchodów uroczystości upamiętniających kanonizację Jana Pawła II dnia 11 maja 2014r. w kościele pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie odbył się  koncert  dziękczynny „Jan Paweł II – Człowiek, który zmienił świat”.  Honorowy  patronat nad uroczystością objął Prezydent Miasta Konina.  Organizatorami  byli : Proboszcz –  ks. Sławomir Majdecki, Dyrektor Przedszkola nr 14 w Koninie- Pani Sława Królikowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie- Pani Dorota Silska.

Uroczystość była wspólnym przedsięwzięciem, podczas której wystąpiły nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli- dyrektorzy, przedstawiciele grona pedagogicznego i rodziców. Licznie przybyli goście i mieszkańcy osiedla mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w poetycko- muzycznym koncercie przypominającym sylwetkę Ojca Świętego. Dzieci i uczniowie w sposób dojrzały zaprezentowały wiersze Karola Wojtyły, przypomniały słowa Papieża, które są najpiękniejszym komentarzem do Ewangelii. Poetka, Pani Danuta Olczak przedstawiła utwór dedykowany Janowi Pawłowi II. Oprawę muzyczną stanowiły ulubione pieśni Papieża, nie zabrakło oczywiście „ Czarnej Madonny” i „ Barki”.  Występ młodych artystów został nagrodzony licznymi brawami i słowami uznania. U każdego z nas Ojciec Święty Jan Paweł II miał swoje miejsce w sercu, w myślach. Każdy z nas  będzie miał w pamięci Jego białą postać, uśmiech, gest błogosławieństwa. Będziemy pamiętać Jego słowa. Jan Paweł  II  to Człowiek,  który zmienił bieg historii świata, przemieniając  świadomość i  serca ludzi.  Zgromadzeni w świątyni dziękowali Bogu za świętość Jana Pawła II, którą mieli okazję doświadczać w bezpośrednich spotkaniach w czasie pielgrzymek Papieża do Polski, słuchając Jego słów, idąc śladami całego pontyfikatu. Na koniec swoimi przeżyciami ze spotkania z Ojcem Świętym podzielili się Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering oraz Prezydent Miasta – Józef Nowicki.
Opracowanie: M. Radke, A. Czechowska, zdj. Mirella Tomczak