{phocagallery view=category|categoryid=448|imageid=5759|float=left|pluginlink=1}Nie ma to jak lekcja w kinie!Przekonali się o tym uczniowie pierwszej i drugiej klasy. 25 listopada obie klasy wybrały się do kina OSKARD na program edukacji medialnej Lekcja w kinie Zaczarowany świat dźwięków – jak powstaje dźwięk w filmie animowanym.

 

Ogólnopolski program „Lekcje w kinie” to cykl wydarzeń edukacyjnych, kierowany do uczniów polskich szkół. Obejmuje wszystkie etapy nauczania w szkolnictwie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Podczas pierwszej części zajęć uczniowie z aktorką Dominiką Ostałowską odwiedzili studio imitowania dźwięków TVP, w którym:

  • zobaczyli, gdzie ukryta jest ścieżka dźwiękowa
  • odkryli, jak ważny w filmie jest dźwięk
  • zobaczyli udźwiękawianie filmu o Czerwonym Kapturku
  • wzięli udział w specjalnym quizie dźwiękowym
  • zajrzeli do wytwórni Walta Disneya
  • zabawili się we wspólne imitowanie dźwięków.

Po krótkiej przerwie obejrzeli film animowany ”Rio”  – reż. Carlos Saldanha, który opowiada niezwykłe i wzruszające przygody małej papugi, która wyrusza na spotkanie przygody życia. Aby odszukać swoich krewnych musi odnaleźć
w sobie odwagę do rozpostarcia skrzydeł i podążenia za przeznaczeniem. Z pewnością poznane techniki tworzenia dźwięków ułatwiły interpretację oraz głębsze, krytyczne spojrzenie na obraz filmowy, którego akcję uczniowie śledzili z zapartym tchem.

Opr. i zdj. M.Maćkowiak