IV MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL ANGIELSKICH KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

ENGLISH CHRISTMAS SONGS FESTIVAL

pod patronatem Prezydenta Miasta Konina

 

{phocagallery view=category|categoryid=608|imageid=8046|float=left|pluginlink=1}12 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbył się IV Międzyszkolny Festiwal Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych ENGLISH CHRISTMAS SONGS FESTIVAL, pod patronatem Prezydenta Miasta Konina Pana Józefa Nowickiego.

Swoją obecnością zaszczycił nas pan Marek Zawidzki, sekretarz miasta Konina. Celem festiwalu było nie tylko kultywowanie tradycji świątecznych, ale także motywowanie dzieci do nauki języka obcego oraz wzbudzanie w nich otwartości na inne kultury. W festiwalu wzięło udział ok. 100 uczniów z 16 szkół podstawowych z Konina i okolic ( SP 1 Konin, SP 3 Konin, SP 4 Konin, SP 6 Konin, SP 9 Konin, SP 11 Konin, SP 12 Konin, SP 15 Konin, SP w Sławsku, SP w Żychlinie, SP w Skulsku, SP w Ostrowitem, SP w Wilczynie, SP w Grochowach, SP w Przyjmie, SP w Licheniu Starym).

Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: solista i zespół. Oto laureaci:

KATEGORIA – SOLISTA:

I MIEJSCE – Iga Brzezińska – SP Żychlin

II MIEJSCE – Julia Wasilewska – SP 9 Konin

III MIEJSCE – Maria Raado – SP 11 Konin

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SOLISTA: Aleksandra Frydryszak – SP Skulsk, Julia Laskowska – SP 6 Konin, Anna Perczyńska – SP Sławsk

KATEGORIA – ZESPÓŁ:

I MIEJSCE – zespół The Angels – SP 11 Konin

II MIEJSCE – zespół wokalny z SP 3 Konin

III MIEJSCE – zespół Szkolne Promyczki – SP 15 Konin

WYRÓŻNIENIE: Zespół No Name ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie

Festiwal stał się doskonałą okazją do promocji umiejętności wokalno – językowych uczniów oraz integracji społeczności uczniowskiej ze środowiskiem lokalnym.

 

                                                                                                             Ewa Kubsik

                                                                                                     organizator festiwalu