{phocagallery view=category|categoryid=690|imageid=8964|float=left|pluginlink=1}23 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Spotkanie z przyrodą w Parku Narodowym”. Do konkursu przystąpiło 5 szkół podstawowych: SP8, SP10, SP11, SP15 oraz SP Budzisław Kościelny.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy to test przy komputerach w pracowni komputerowej, sprawdzający wiedzę z Bieszczadzkiego PN. Test pisał jeden uczeń z każdej drużyny. W tym samym czasie  pozostali zawodnicy wykonywali „drzewko szczęścia” z materiałów plastycznych. Drugi etap konkursu to drużynowa prezentacja przygotowanego Parku Narodowego i jego okazów. Pojawiły się takie makiety jak: drzewo buczyna, górski widok, logo z rysiem na czele. Nad całością i oceną konkursu czuwało Jury w składzie p. Urszula Szymańska doradca metodyczny MODN w Koninie, p. Ewelina Górnik przewodnicząca Rady Rodziców SP11 oraz p. Małgorzata Hofmann kierownik filii 11-tka MBP w Koninie. W konkursie nagrodzeni zostali: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 w Koninie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym i III miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie. Młodym przyrodnikom serdecznie gratulujemy a nauczycielom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Do zobaczenia za rok.

Opracowanie i zdjęcia Marlena Bartosik