{phocagallery view=category|categoryid=520|imageid=6737|float=left|pluginlink=1}22 maja 2014r. w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Spotkanie z przyrodą w Parku Narodowym”. Do konkursu przystąpiły 4 szkoły podstawowe: SP8, SP11, SP15 – dwie drużyny, SP Żychlin. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap to test przy komputerach w pracowni komputerowej, sprawdzający wiedzę z dwóch Parków Narodowych: Tatrzański PN i Kampinoski PN. Test pisał jeden uczeń z drużyny. W tym samym czasie  pozostali zawodnicy wykonywali „Logo Parku Tatrzańskiego” z materiałów plastycznych. Drugi etap konkursu to drużynowa prezentacja przygotowanych Parków Narodowych i okazów z tych parków. Pojawiły się takie makiety jak: motyl, pająk makieta Tatr, łoś z Parku Kampinoskiego. Nad całością i oceną konkursu czuwało Jury w składzie p. Urszula Szymańska Doradca metodyczny MODN w Koninie, p.Katarzyna Nowak przewodnicząca Rady Rodziców SP11 oraz p. Marlena Bartosik nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. W konkursie nagrodzeni zostali: I miejsce klasa Vc Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie, II miejsce klasa Vd Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie i III miejsce Szkoła Podstawowa nr 8  w Koninie. Młodym przyrodnikom serdecznie gratulujemy a nauczycielom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Do zobaczenia za rok.

Opracowanie i zdjęcia Marlena Bartosik