… Przez odpowiednią literaturę dla dzieci
kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu
toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej…
                          Jan Brzechwa
{phocagallery view=category|categoryid=493|imageid=6371|float=left|pluginlink=1}Dnia 28 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się  II Międzyszkolny Konkurs Inscenizacji Wierszy. W  tym roku uczniowie przedstawiali wiersze Jan Brzechwa.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów oraz umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, budzenie zainteresowania teatrem. Podziwialiśmy wesoły świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami były zwierzęta, rośliny oraz ludzie. Młodzi artyści prezentowali między innymi takie wiersze jak: Żaba, Żuk, Leń, Kaczka Dziwaczka, Kłamczucha, Żuraw i czapla. Dzieci włożyły dużo serca w swoje role. Piękne kostiumy uzupełniały uczniowskie interpretacje. Niemało wrażeń dostarczył moment wyczekiwania na werdykt komisji konkursowej.
Oto nagrodzeni:
I miejsce –  Szkoła Podstawowa w Lubstowie
II miejsce  – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrosołowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.
A. Czechowska, M. Zielińska, M. Gostyńska , zdj. Mirella Tomczak