„Z dobrymi baśniami jest tak, że zawsze jest w nich coś, co można razem odnaleźć”
B. Brun

Za górami, za lasami w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie …tak rozpocząć mogłaby się baśń, której bohaterami były smerfy, krasnale, księżniczki, Czerwony Kapturek, renifer Rudolf i inne postacie. 20- 21 marca one uczestniczyły w I Szkolnym Turnieju Baśniowym. Projekt edukacyjny skierowany do wszystkich uczniów i rodziców miał na celu rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, uczenie współpracy, odpowiedzialności.

Komisja konkursowa w składzie- nauczyciele: M.Radke, M.Kaczorowska, M.Korbolewska, W.Rzepecka i rodzice: M.Sapalska, K.Pietrowska miała trudne zadanie, ponieważ wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe. Oceny przedstawień zgłoszonych do konkursu dokonano według następujących kryteriów: atrakcyjność w doborze formy teatralnej,wykorzystanie dziecięcej ekspresji,pomysłowość w doborze repertuaru, zaangażowanie i poziom gry aktorskiej dzieci i rodziców, dekoracja, kostiumy, wykorzystanie muzyki. Konkurs spełnił swoje zadanie wychowawcze, a co najważniejsze sprawił radość nie tylko dzieciom, ale także dorosłym licznie przybyłym na występy uczniów. Pamiętajmy, że baśń jest bardzo ważnym etapem w rozwoju każdego dziecka. Przedstawia ona m.in. ideały dobra i sprawiedliwości oraz kryteria oceny ludzkich poczynań. Nagrody dla uczniów zasponsorowali Fabryka Wrażeń, Centrum rekreacji HOLA, Kino Centrum (film), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (kręgle), SP9 w Koninie (ściana wspinaczkowa). Sponsorem dla rodziców była pani M.Szmagaj – darmowe wejście na Zumbę z dzieckiem. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Wyniki konkursowych zmagań:

W kategorii najlepsza gra aktorska:
Kl.I-III
– Martyna Górnik
– Karol Przespolewski
– Natalia Radke
– Stanisław Krzyżak
– Maja Budzińska
– zespół: zwierzaczki z kl.I
– zespół krasnoludki z kl. III

Kl. IV- VI
– Anna Adamczewska
– Maria Rado
– Jan Wertlewski
– Adrian Dopierała
– Dawid Zakręta

Kategoria najlepszy kostium:
Kl.I- III
– zespół: ptaszki z kl.III
– Aleksandra Tomaszewska
– Amelia Śniegocka
– Paulina Nowak
– Michał Kąkolewski
– Dagmara Wawrzyniak
– Julia Wawrzyniak
– Kamil Budziński

Kl.IV- VI
Eryk Oksiak
Wiktor Szymczak
Filip Śpiewak

Szczególna nagroda dla pani Agnieszki Luranc za najlepszą grę aktorską.

Wszystkim Rodzicom, Uczniom i ich Wychowawcom gratulujemy tylu ciekawych pomysłów, dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.

 Oprac. Małgorzata Radke, zdj. Mirella Tomczak