{phocagallery view=category|categoryid=592|imageid=7815|float=left|pluginlink=1} „Czy zgadzasz się z powiedzeniem, że dzieci i ryby głosu nie mają?” Tak rozpoczęliśmy naszą dyskusję dotyczącą praw dziecka, którą przeprowadziliśmy 20 listopada z okazji Ogólnopolskiego Dzień Praw Dziecka.

Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować ciekawą lekcję dla swoich kolegów i przypomnieć nie tylko najważniejsze prawa dziecka i ich potrzeby, ale także obowiązki. Staraliśmy się dotrzeć do najmłodszych poprzez projekcję filmów promujących tolerancję i szacunek wobec drugiego człowieka. Ilustracją dla omawianych praw dziecka były scenki w wykonaniu uczniów kl. IV – VI. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w dyskusję, podczas której padło wiele mądrych słów. Całemu wydarzeniu towarzyszył uśmiech i zabawa. Myślę, że od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem.

oprac. Basia Kraczyńska z kl. VI i p.Ewa Kubsik