{phocagallery view=category|categoryid=382|imageid=5053|float=left|pluginlink=1}23 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny konkurs przyrodniczy pod hasłem „Spotkanie z przyrodą w Parku Narodowym”, który zorganizowała pani Marlena Bartosik nauczyciel przyrody. Do konkursu przystąpiło 7 szkół podstawowych: , SP8, SP9, SP10, SP11, SP15, SP Żychlin, SP Budzisław Kościelny.

 Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap to test przy komputerach w naszej pracowni komputerowej, sprawdzający wiedzę z trzech Parków Narodowych (Woliński PN, Pieniński PN oraz Wigierski PN). Test pisał jeden uczeń wybrany ze szkoły. W tym samym czasie  pozostali zawodnicy wykonywali „Ekologicznego kwiatka” z szarych gazet. Drugi etap konkursu to drużynowa prezentacja przygotowanych Parków Narodowych i okazów z tych parków. Pojawiły się takie makiety jak: Salamandra Plamista, makieta Pienin, pająk, borsucze żeremie. Nad całością i oceną konkursu czuwało Jury w składzie p. Eliza Bukowska- Górska nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Koninie, p. Małgorzata Hofmann kierownik MPB w Koninie oraz p. Mirosława Gabryszak nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. W konkursie nagrodzeni zostali:  I miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie i III miejsce Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym. Młodym przyrodnikom serdecznie gratulujemy a nauczycielom dziękujemy za  zaproszenie. Do zobaczenia za rok.

Opracowanie i zdjęcia Marlena Bartosik