{phocagallery view=category|categoryid=405|imageid=5343|float=left|pluginlink=1}Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił 2013 rok, rokiem Juliana Tuwima. Ten Wielki poeta, który jak mówi uchwała Sejmu ,” kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia”.

 

Poza humorem jego utwory zawierają zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowana historyjkę, uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. W związku z tym nasza szkoła dnia 12 czerwca 2012 roku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Inscenizacji Wierszy J. Tuwima.

Zwycięzcami Konkursu zostali:

I miejsce – SP nr 1

II miejsce – SP nr 11

III miejsce – SP nr 9

 

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za przybycie na nasz konkurs i zapraszamy ponownie za rok.

Organizatorzy:

M Zielińska, A Czechowska