12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie odbyło się przedstawienie „Sekret” w wykonaniu konińskiej grupy PAT, promującego ideę życia bez uzależnień. Aktorami byli uczniowie konińskich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W rolę „złych” rodziców wcielili się Prezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej Młodzi Aktywni pani Urszula Maciaszek, pan Dariusz Rachubiński – nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły oraz dyrektor szkoły pani Małgorzata Łechtańska i pedagog pani Małgorzata Kaczorowska grające „dobrych” rodziców. Na widowni zasiedli rodzice naszych uczniów oraz nauczyciele. Wartości moralne, o których mówiła treść przedstawienia są ponadczasowe, ale niestety często lekceważone. W dzisiejszym świecie młodym ludziom należy przypominać o akceptacji, tolerancji, umiejętności pokonywania trudności, trudnej sztuce odmawiania. Na pewno przedstawiony przez konińską grupę PAT spektakl pozwoli na realizację celów programu wychowawczo-profilaktycznego naszej szkoły w sposób zdecydowanie atrakcyjniejszy.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.